MAGICZNY ŚWIAT STAREJ I NOWEJ FOTOGRAFII

zawartosc-grafika-3864-2761-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2759-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2757-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2758-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2754-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2756-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2755-org.jpg zawartosc-grafika-3864-2760-org.jpg 3864_dx.jpg
Niebanalny projekt, nietuzinkowe spojrzenie na fotografię. Małgorzata Musielak, Xperia XZ i podróż od przeszłości do teraźniejszości.

To moja pierwsza wystawa, mój pierwszy projekt fotograficzny zrealizowany z pasją i pieczołowitością. To wreszcie mój pierwszy prawdziwy, namacalny sukces.
Odkryła swoją fotograficzną pasję cztery lata temu. Mieszkam w Oświęcimiu i moje miasto jest dla mnie bardzo ważne. Fotografuje najbliższą okolicę oraz mieszkańców wykorzystując smartfon Sony Xperia XZ. Jestem aktywna na Instagramie i Facebooku, obserwuje świat dookoła oraz dzielę się nim z przyjaciółmi.

Podjęłam się zadania arcytrudnego. Postanowiłam zestawić obok siebie świat starej i nowej fotografii, zestawiłam przeszłość z teraźniejszością. To wymagało cierpliwości, precyzji i skupienia. Do tego projektu zainspirował mnie francuski fotograf Julien Knez utrwalający świat paryskiej współczesności zderzanej ze wspomnieniami prosto z pożółkłych fotografii.  W ten sam sposób potraktowałam swoje rodzinne miasto. Realizacja projektu trwała sześć miesięcy.

Jest to naprawdę ważny projekt dla mnie, gdyż jego realizacja wcale nie była taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Zapewne większość z Was pomyśli, że robienie zdjęć smartfonem to nic trudnego, ale wcale tak nie jest. Największy problem sprawiły mi ustawienia manualne, ostrość zdjęć, ostrość drugiego planu, odpowiedni dobór światła. To tak w wielkim skrócie. Starałam się zadbać o każdy szczegół nawet kwestia druku tych zdjęć nie była aż taka łatwa, gdyż jest to specjalny papier fotograficzny, którego długo szukałam, podobnie zresztą jak drukarni, która zrobiłaby to w taki sposób, jak naprawdę wyobrażałam to sobie. Jednak udało się osiągnąć cel.

Moje prace można było obejrzeć podczas festiwalu Tauron Live Festival w Oświęcimiu, w czerwcu 2018. Obecnie można ją obehrzeć online:
https://blogs.sonymobile.com/pl/2018/06/11/magiczny-swiat-starej-nowej-fotografii/

Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami moimi zdjęciami. Mam także nadzieję, że spodoba Wam się to spojrzenie na moje rodzinne miasto Oświęcim.